Koło Misyjne

Utworzono dnia 08.04.2022

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju spotkania Koła Misyjnego w roku szkolnym 2021/2022 nie będą się odbywały.

W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole powstało Koło Misyjne. Podstawowym zadaniem Koła Misyjnego jest ukazanie potrzeby do wypełniania Jezusowego nakazu misyjnego:

„Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody…Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przekazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”(Mt 28,19-20).

Nakaz misyjny wzywa do działania, do stwarzania sytuacji dających możliwość wcielania w życie powyższych słów Jezusa. Szkolne Koło Misyjne ma za zadanie rozbudzić w uczniach ducha misyjnego, wyzwolić twórczą aktywność, rozwijać talenty.

Do ważnych zadań należy zaliczyć współpracę z Papieskim Dziełem Misyjnym Dzieci „Ad Gentes”, realizację programu „Duchowa adopcja na odległość”. Prawie od 3 lat współpracujemy z Prowincją św. Maksymiliana Kolbe- Sekretariat Misyjny w Gdyni-Franciszkanie. Jesteśmy zaprzyjaźnieni z dziećmi z Domu Dziecka w Limurze w Kenii.

Nasza pomoc polega na wsparciu modlitwą, ale także wsparciu finansowym. Zbieramy m. in. pieniądze na utrzymanie jednego dziecka w Domu Dziecka. Do Koła Misyjnego należeć może każdy, kto chce włączyć się w dzieło pomocy misji. Spotkania polegają na wspólnej pracy, poznawaniu krajów misyjnych. Owocem naszej pracy są akcje charytatywne. Dzieci z Koła przygotowują wspólnie różne prace, które sprzedają. Do tej pory były obrazki na Tydzień Misyjny, na Boże Narodzenie ozdoby świąteczne a także upominki na Walentynki. Pieniądze przeznaczane są na pomoc misjom. Serdecznie zapraszamy do naszego Koła Misyjnego chętne dzieci, które włączą się w to nasze wspólne dzieło.

Jadwiga Butkiewicz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.