Czas pracy świetlicy

poniedziałek - piątek 6.30 - 16.00

W sytuacjach wymagających kontaktu z wychowawcami świetlicy prosimy o wiadomość poprzez e-dziennik.

W świetlicy

Uczniowie mogą liczyć na ciepłą i przyjazną atmosferę oraz pomoc wychowawców świetlicy w różnych sytuacjach. Mogą odrobić zadania domowe, pograć z kolegami w gry stolikowe, zrelaksować się i pobawić w sali zabaw, rozwijać swoje zainteresowania  oraz pokazać swoje umiejętności i zdolności w czasie zajęć plastycznych oraz realizowanych projektów, np. świątecznych.

Świetlica szkolna jest częścią składową szkoły. Jej funkcjonowanie i organizacja jest ściśle związana z działaniem szkoły. Praca świetlicy prowadzona jest w oparciu o plan pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej, który pozostaje w korelacji z Planem Pracy Szkoły (opiera się o wytyczne Statutu Szkoły i Regulaminu Świetlicy).

Głównym zadaniem świetlicy jest organizacja czasu wolnego uczniów pozostających na terenie szkoły przed i po zakończonych zajęciach lekcyjnych. Prowadzenie przez świetlicę zorganizowanych zajęć ma na celu nauczenie uczniów umiejętnego gospodarowania wolnym czasem i daje możliwość wykorzystania go zgodnie z własnymi zainteresowaniami i potrzebami. W swych celach i zadaniach uwzględnia podstawowe funkcje wspomnianego czasu wolnego: odpoczynek (regenerację sił fizycznych i psychicznych), rozrywkę (która wyzwala przyjemne emocje) oraz rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań.

Małgorzata Mikołajewska

Magiczny Dywan jest interaktywnym urządzeniem projekcyjnym spełniającym jednocześnie funkcje podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego, stanowiąc pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych wraz z zestawem treści multimedialnych przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, oraz rehabilitacji osób dorosłych i starszych.

ZAŁĄCZNIKI:

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.