XXI POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH

Utworzono dnia 26.04.2024

Niezwykłym powodzeniem od wielu już lat wśród trzecioklasistów cieszy się Powiatowy Konkurs Matematyczny organizowany w ramach współpracy nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu. W tym roku szkolnym do potyczek matematycznych przystąpili uczniowie z 16 szkół powiatu rawickiego.

Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków, a także dostarczenie radosnych przeżyć i  zadowolenia z osiągnięcia sukcesu.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał gotowy zestaw dziesięciu zadań do rozwiązania. Były one opracowywane tak, aby uczniom miło i przyjemnie upływał czas mozolnej pracy.

Z radością informujemy, że Mistrzem Matematyki XXI edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego została: Dominika Czepik – SP Chojno.

Zwycięzcami konkursu zostali także:

• Maria Nowak - ZSP nr 2 Rawicz,
  • Nikola Kubiak - SP Pakosław,

• Lena Salamońska  - SP Sierakowo,
  • Maksymilian Koza - SP Masłowo,

• Mikołaj Szurman - SP3 Rawicz.

Wszystkim uczestnikom  XXI Powiatowego  Konkursu Matematycznego oraz ich nauczycielom gratulujemy!

XXI POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH

Utworzono dnia 26.04.2024, 07:59