Wspaniała wycieczka uczniów do Biskupina!

Utworzono dnia 20.06.2024

W dniach 12-13 czerwca uczniowie klasy Ib, IIb oraz IIIc naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w niezwykłej wycieczce do Biskupina.

Pod opieką nauczycieli oraz przewodnika zanurzyli się w fascynującą historię i kulturę starożytnych Słowian.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania rekonstrukcji wczesnośredniowiecznego grodu Biskupin, gdzie nasi mali odkrywcy mogli przenieść się w czasie i poczuć autentyczną atmosferę życia sprzed tysięcy lat.

Następnie uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił podczas warsztatów kulinarnych, gdzie mogli upiec swoje bułeczki. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszelkich działaniach, zadawali mnóstwo pytań i chętnie dzielili się swoimi nowo zdobytymi wiadomościami.

Na zakończenie niezwykłego dnia, wszyscy uczestnicy wycieczki mieli okazję wspólnie biesiadować przy ognisko, a dzień zakończył się wspólną dyskoteką połączoną z kinem plenerowym.

Drugiego dnia nasi uczniowie wybrali się na przejazd kolejką wąskotorową na trasie Żnin-Wenecja. Podczas przejazdu towarzyszyło nam wiele emocji. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do Muzeum Rybołówstwa, gdzie poprzez interaktywne zajęcia uczniowie z naszej szkoły mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu otaczającego nas świata.

Magdalena Ceglarek, Marita Cwojdzińska, Justyna Soszyńska, Jolanta Wujec

Wspaniała wycieczka uczniów do Biskupina!

Utworzono dnia 20.06.2024, 08:15

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

W tym tygodniu: 2047