Warsztaty pieczenia pierników w cukierni JOKER!

Utworzono dnia 01.12.2023

W dniu 30 listopada 2023r. uczniowie klasy IIIa oraz IIIc z naszej szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w warsztatach pieczenia i zdobienia pierników w cukierni Joker. Była to niezapomniana przygoda, pełna zapachów, smaków i kreatywności...

Warsztaty prowadziły panie, które posiadają wieloletnie doświadczenie w branży cukierniczej, a w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zajmują się dekorowaniem i personalizowaniem pierników oraz ciasteczek. Podczas trwania warsztatów uczestnicy poznali historię piernikarstwa oraz własnoręcznie wykonali ciasto, a następnie ozdobili kilka pierniczków. Ponadto dzieci miały możliwość ulepienia różnorakich ozdób z profesjonalnej masy cukrowej. Zwieńczeniem naszej cukierniczej przygody był krótki kurs składania oraz ozdabiania piernikowego domku.

Pięknie udekorowane pierniczki oraz stworzone podczas trwania warsztatów ozdoby dzieci zapakowały do pojemniczków i zabrały do swoich domków.

Dziękujemy cukierni Joker za zaproszenie i organizację warsztatów. To była świetna okazja do poznania tradycji i kultury piernikarstwa, a także do rozwijania zdolności manualnych i artystycznych. Polecamy wszystkim takie warsztaty, bo to naprawdę fajna forma spędzania czasu.

Marita Cwojdzińska, Justyna Grzelewska

Warsztaty pieczenia pierników w cukierni JOKER!

Utworzono dnia 01.12.2023, 08:16

W tym miesiącu: 1950