SP 4 drugą szkołą w Wielkopolsce w koszykówce chłopców!!

Utworzono dnia 01.06.2022
19.05.2022r nasza Szkoła po raz pierwszy w historii była organizatorem Finału Wojewódzkiego w Koszykówce Chłopców w ramach Wielkopolskich Igrzysk Dzieci (roczniki 2009 i młodsi). Wygrywając finał powiatowy rejonowy oraz zajmując drugie miejscu w półfinale wojewódzkim w Ostrowie Wielkopolskim i pokonując Poznań oraz Owińska, awansowaliśmy do najlepszej czwórki w Wielkopolsce. Przy pomocy Dyrekcji naszej Szkoły, Szkolnego Związku Sportowego z Poznania oraz firmy Ferrpol Bracia Matuszewscy Sp. z o.o. udało się zorganizować Finał Wojewódzki w Szkole Podstawowej nr 4. W turnieju uczestniczyły cztery szkoły:
1. SP 1 Ostrów WLKP.
2. SP 4 Piła
3. SP 2 Gniezno
4. SP 4 Rawicz
Pokonując 1 punktem SP 2 Gniezno weszliśmy do ścisłego finału, w którym zajęliśmy drugie historyczne miejsce przegrywając z SP 1 Ostrów Wlkp.!
Dodatkowo nasz zawodnik, uczeń klasy 7b Marcel Becelewski został królem strzelców turnieju, rzucając w dwóch meczach 87pkt.!!
Skład naszej drużyny:

Marcel Becelewski
Jakub Nowak
Marcel Kasprzek
Julian Antonic
Kornel Tama
Bruno Gendera
Ignacy Stelmaszczyk
Tymon Franik
Busza Aleksander
Szymon Semenków
Igor Szmid
Trener: Daniel Knopisz
Dziękuję za pomoc w organizacji turnieju Panu Dyrektorowi Dariuszowi Staśkowiakowi, Panu Łukaszowi Szybajowi, Darkowi Błoniewskiemu, Magdzie Staśkowiak, Maciejowi Waleronowi oraz uczniom klasy 8b.

Drużyna SP4 Koszykówka Chłopców

Utworzono dnia 01.06.2022, 21:56