Pamiętamy o tych, którzy odeszli!

Utworzono dnia 02.11.2022

W piątek 28 października br. uczniowie kl. Id, IIa, IIc oraz IIId naszej szkoły odwiedzili pobliski cmentarz.

Okres przed świętem zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki też właśnie cel przyświecał naszemu wyjściu.

Podczas pobytu na cmentarzu uczniowie mogli w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze na grobach żołnierzy i tym samym oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Wychowankowie dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Magdalena, Ceglarek, Marita Cwojdzińska, Justyna Grzelewska, Angelika Sędłak

Pamiętamy o tych, którzy odeszli!

Utworzono dnia 02.11.2022, 09:10