Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu

Ostatnie bieganie na Florku

Utworzono dnia 07.11.2023

18 października na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu odbyły się drużynowe biegi przełajowe.

Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Rawicza, Pakosławia, Sierakowa, Sarnowy, Dubina, Konar, Dłoni, Zielonej Wsi, Bojanowa, Chojna i Szkaradowa.

Drużyny dziewczynek i chłopców wystartowały w trzech kategoriach.

- igrzyska dzieci - klasy IV i młodsze oraz klasy V i VI

- igrzyska młodzieży szkolnej -  klasy VII i VIII.

Nasi uczniowie bardzo dobrze wypadli w tej rywalizacji.

Dziewczynki z klas IV zajęły drugie miejsce, chłopcy dobiegli na miejscu czwartym. Dodatkowo Aniela Moździerz zajęła trzecie miejsce i na wiosnę wystartuje w finale wojewódzkim.

W kolejnej kategorii dziewczynki dobiegły na drugim miejscu, a chłopcy na trzecim. Do finału wojewódzkiego awansowali Dominika Maćkowiak i Julia Guryl oraz  Adam Lewandowski i Mikołaj Krupieńczyk.

W igrzyskach młodzieży szkolnej dziewczynki zdobyły pierwsze miejsce. Do finału wojewódzkiego oprócz całej drużyny indywidualnie awansowały Zofia Mikołajczyk i Jagoda Piekarczyk.

Chłopcy podobnie jak dziewczynki wygrali swoją kategorię,  w finale wojewódzkim  indywidualnie wystartuje Bartek Przybył.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy podobnych wyników w finale wojewódzkim.