MAMY TALENT 2023

Utworzono dnia 17.05.2024

Finał powiatowego konkursu MAMY TALENT 2023 odbył się 26 stycznia 2024 w rawickim Domu Kultury.

Jego inicjatorem, organizatorem i promotorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawiczu.

Celem konkursu było:

• popularyzowanie działań artystycznych,
  • rozwijanie kreatywności młodzieży,
  • promowanie młodych talentów,
  • rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności,
  • integracja dzieci i młodzieży.

Konkurs skierowany był do osób w wieku do lat 16.

Konkurs przewidywał kategorie:

• śpiew,

• taniec,

• zaprezentowanie umiejętności gawędziarskich,

• pokaz umiejętności gry aktorskiej,

• pokaz sprawności fizycznej,

• prezentacja treści kabaretowych,

• małe formy teatralne,

• gra na dowolnym instrumencie,

• recytacja,

• zdolności manualne (np. origami) lub plastyczne.

Dla konkursu został przygotowany stosowny regulamin. Impreza została rozpropagowana na terenie powiatu rawickiego.

Patronat nad imprezą objęły: Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Urząd Miasta i Gminy Rawicz, Dom Kultury.

Sponsorami byli: Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Urząd Miasta i Gminy Rawicz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawiczu, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu, Diamond Hair  Daria Dąbrowska ul. 3 Maja 21 Rawicz oraz  Madajczak Aleksandra z firmą Mad-Spaw.

Dyrektor Domu Kultury, Dariusz Taraszkiewicz, udostępnił salę, wsparcie akustyków, oraz specjalistów od scenografii.

W skład jury weszli: przewodnicząca - p. Justyna Szajerka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu, Przemysław Maćkowiak – muzyk oraz Alicja Pląskowska   - plastyk.

Podczas konkursu zaprezentowało się 41 grup występujących w tym 11 osób wykonujących prace plastyczne:

• Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawiczu
  • Szkoła Podstawowa  nr 3 w Rawiczu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Rawiczu
  • Szkoła Podstawowa w Sierkowie
  • Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu
  • Dom Kultury w  Rawiczu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Masłowie
  • Szkoła Podstawowa w Dłoni
  • Szkoła Podstawowa w Jutrosinie
  • Szkoła Podstawowa w Szkaradowie
  • Szkoła Podstawowa w Golinie Wielkiej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupii Kapitulnej
  • Zespół Szkół w Miejskiej Górce
  • Szkoła Podstawowa w Bojanowie
  • Studio Wokalne “Kreacja” w Rawiczu

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce - Aleksandra Krzyżoszczak (śpiew) ZS Miejska Górka

II miejsce - Maja Okupnik (śpiew) SP3 Rawicz

III miejsce - Liliia Hapych (malarstwo) ZSP 2 Rawicz

Nagrody Starosty Powiatu Rawickiego

• I miejsce - Leila Al Makhlafi SP Sierakowo,
  • II miejsce -Julia Gałowska ZSZ Rawicz,
  • III miejsce -Wiktoria Becella SP3 Rawicz

Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Rawicz - Emilia Armata ZSP 2 Rawicz

Nagroda Dyrektora SP 4 - Małgorzata Skórnicka SP3 Rawicz

Wyróżnienia:

• Julia Matyla Studio Wokalne “Kreacja” w Rawiczu,
  • Zofia Kret SP Sierakowo,
  • Filip Szczepaniak ZSP 2 Rawicz,
  • Laura Heyn SP Bojanowo

Konkurs jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, dopisała frekwencja. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom, co sprawiło że jury stanęło przed niełatwym zadaniem wyboru zwycięzców. W czasie oczekiwania na werdykt czas umilali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu:

• uczniowie w performance „KOCHAJ A NIE KRZYWDŹ - DO OSTATNIEJ KROPLI”  przygotowanym pod kierunkiem Wiesławy Pospiech cieszył się olbrzymim zainteresowaniem,
  • wykonali utwory nasi artyści: Dariusz Błoniewski, Katarzyna Niwczyk
  • Uczniowie SP4 w Rawiczu
    • Sowińska Julia, Agnieszka Malik (taniec)
    • Maria Giezek   (śpiew)
    • Zuzanna Stuczyk (taniec)
  • Występ grupy tanecznej pani Justyny Przyjemskiej

oraz  występ Olgi Trawki wraz z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie

Konkurs wymagał wszechstronnego zaangażowania wielu osób dlatego podziękowania dla pani Joli Przybyło, która organizowała proces naboru uczestników logistycznie.

Podziękowania dla pani Justyny Przyjemskiej pana Tomasza Garbalińskiego, pani Agnieszki Węcłaś, pani Karoliny Kononowicz, pani Angeliki Kwiecińskiej, pani Karoliny Domin i pani Magdaleny Ceglarek, pani Moniki Guryl, pani Agnieszki Bratuś, pani Justyny Soszyńskiej, pana Kamila Staniszewskiego którzy zawsze są chętni do współpracy i pomocy, także tym razem wsparli przedsięwzięcie pomocą w organizacji.

Niepowtarzalną atmosferę, otwartość, piękno wykonania, wprowadzenie wspaniałej aury zapewnili imprezie pani Kasia Niwczyk, pan Darek Błoniewski - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu.

Impreza nie miałaby szans na realizację, gdyby nie nasi wspaniali uczniowie i ich rodzice, patroni, sponsorzy i Dom Kultury - oni wszyscy z wielkim zapałem pomogli w organizacji przedsięwzięcia.

Koordynator: Wiesława Pospiech i Wioletta Żurek

Zobacz więcej: https://rawicz24.pl/kultura/zademonstrowali-swoje-talenty/uag5m8bgRkcWKAHBGt1z

MAMY TALENT 2023

Utworzono dnia 17.05.2024, 11:45

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

W tym tygodniu: 2047