Konkurs na zakładkę do książki

Utworzono dnia 27.11.2023

Czytanie to wspaniała i przyjemna czynność dla wielu z nas. Niestety, czasami trzeba ją przerwać, a do książki wrócić później. Wtedy niezbędna okazuje się zakładka. Warto, by była ona ładna, ciekawa graficznie, niebanalna. Dlatego właśnie w październiku w naszej szkole odbył się konkurs na zakładkę do książki. Wzięło w nim udział kilkanaścioro uczniów klas 4-8. Celem konkursu było propagowanie czytania – na zakładce musiał znaleźć się cytat, aforyzm czy sentencja promująca sięganie po książki.

23.11. nastąpiło rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród i dyplomów laureatom i uczestnikom. Oto najlepsi projektanci zakładek:

1. miejsce – Monika Klejewska (kl. 5e)

2. miejsce – Katarzyna Klejewska (kl. 6d)

3. miejsce – Borys Pytlak (kl. 5a)

wyróżnienia:

Wiktor Szafliński (kl. 4b)

Oliwier Wachowicz (kl. 6c).

Serdecznie gratulujemy laureatom. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu i oczywiście do czytania oraz do obejrzenia zakładek na Facebooku biblioteki.

Agnieszka Bratuś

Iwona A. Stankiewicz