Finał konkursu MAMY TALENT 2022

Utworzono dnia 06.02.2023

W dniu 27 stycznia 2023 w rawickim Domu Kultury odbył się powiatowy MAMY TALENT 2022.

Jego inicjatorem, organizatorem i promotorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawiczu.

Celem konkursu było:

• popularyzowanie działań artystycznych,
  • rozwijanie kreatywności młodzieży,
  • promowanie młodych talentów,
  • rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności,
  • integracja dzieci i młodzieży.

Konkurs skierowany był do osób w wieku do lat 16.

Konkurs przewidywał kategorie:

• śpiew,

• taniec,

• zaprezentowanie umiejętności gawędziarskich,

• pokaz umiejętności gry aktorskiej,

• pokaz sprawności fizycznej,

• prezentacja treści kabaretowych,

• małe formy teatralne,

• gra na dowolnym instrumencie,

• recytacja,

• zdolności manualne (np. origami) lub plastyczne,

• inne.

Dla konkursu został przygotowany stosowny regulamin. Impreza została rozpropagowana na terenie powiatu rawickiego.

Patronat nad imprezą objęły: Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Urząd Miasta i Gminy Rawicz, Dom Kultury.

Sponsorami zostali: Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Urząd Miasta i Gminy Rawicz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawiczu, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu.

Dyrektor Domu Kultury, Dariusz Taraszkiewicz, udostępnił salę, wsparcie akustyków, oraz specjalistów od scenografii.

W skład jury weszli: przewodnicząca - p. Justyna Szajerka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu, Przemysław Maćkowiak – muzyk oraz Jan Marciniak – aktor.

Podczas konkursu zaprezentowało się 26 uczestników (indywidualnych i grupowych):

• Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu,
  • Szkoły Podstawowej nr 3 w Rawiczu,
  • Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu,
  • Szkoły Podstawowej w  Sierakowie,
  • Szkoły Podstawowej w Masłowie,
  • Szkoły Podstawowej Dubinie,
  • Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zielonej Wsi
  • Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu
  • Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Rawiczu
  • Szkoły Muzycznej Yamacha w Rawiczu
  • Akademii Baletu Balerina przy DK w Rawiczu

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

• I miejsce ex aequo - Maja Okupnik (SP 3, śpiew), Leila Al-Makhlafi (indywidualnie, śpiew + skrzypce), Julia Matyla (SP 4, śpiew),
  • II miejsce ex aequo - Aleksandra Dolat (indywidualnie, śpiew), Małgorzata Skórnicka (SP 3, śpiew + flet), Filip Szczepaniak (Zespół Szkolno–Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu, taniec),
  • III miejsce ex aequo - Daria Rudenko (SP 4, rysunek), Wojciech Dolat (Szkoła Muzyczna Yamaha w Rawiczu, trąbka), Zofia Kret (Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Rawiczu, pianino).
  • Wyróżnienia - Katarzyna Domaniecka i Jan Ratajczak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Masłowie, taniec),
  • Nagroda Dyrektora SP 4 - Tymoteusz Bartkowiak (SP w Sierakowie, śpiew),
  • Nagrody Starosty Powiatu Rawickiego - Julia Domaniecka i Kewin Maćkowiak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zielonej Wsi, taniec hazacki), Stanisław Dolat (indywidualnie, pianino),
  • Nagroda Burmistrza Gminy Rawicz - Jakub Kukla (SP w Dubinie, kostka Rubika).

Konkurs odniósł sukces, cieszył się dużym zainteresowaniem, dopisała frekwencja. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom, dlatego jury stanęło przed niełatwym zadaniem wyboru zwycięzców. W czasie oczekiwania na werdykt czas umilali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu:

• klasa 8A, uczniowie z klas 1-4 wraz z p. studentką Hanną J. zaprezentowali  performance „Miłość”, przygotowany pod kierunkiem Wiesławy Pospiech,
  • zaśpiewali: Sławomir Pakuła, Dariusz Błoniewski i duet: Katarzyna Niwczyk i Anna Walus-Laskowska,
  • wystąpiło rodzinne trio muzyczne: Tomasz Garbaliński z synami,
  • zaśpiewała uczennica Lena Majewska,
  • Wiktor Mądry, uczeń klasy 4c, zagrał na trąbce,
  • scenkę taneczno-teatralną „Skrzydła anioła” zaprezentowała grupa uczennic z SP4 pod kierunkiem Justyny Przyjemskiej i Justyny Grzelewskiej.

Konkurs wymagał wszechstronnego zaangażowania wielu osób. Wiesława Pospiech wraz z Wioletą Żurek zorganizowały i skoordynowały całe przedsięwzięcie.

Podziękowania dla pani Joli Przybyło, która organizowała proces naboru uczestników logistycznie. Podziękowania także dla pani Justyny Przyjemskiej i pani Natalii Grześkowiak, których zaangażowanie pomogło w przygotowaniu kostiumów, oprawy muzycznej, organizacji prób zespołu do performance.

Podziękowania dla pana Tomasza Garbalińskiego, pani Agnieszki Węcłaś, pani Karoliny Kononowicz, pani Kamili Otworowskiej, pani Angeliki Kwiecińskiej i pani Karoliny Domin, którzy zawsze są chętni do współpracy i pomocy, także tym razem wsparli przedsięwzięcie pomocą w organizacji.

Niepowtarzalną atmosferę, otwartość, piękno wykonania, wprowadzenie wspaniałej aury zapewnili imprezie pani Kasia Niwczyk, pani Ania Walus-Laskowska, pan Tomasz Garbaliński, pan Sławek Pakuła i pan Darek Błoniewski - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu.

Impreza nie miałaby szans na realizację, gdyby nie nasi wspaniali uczniowie i ich rodzice, patroni, sponsorzy i Dom Kultury - oni wszyscy z wielkim zapałem pomogli w organizacji przedsięwzięcia.

Podziękowania zatem dla wszystkich zaangażowanych w Święto Talentu!

Mamy Talent

Utworzono dnia 06.02.2023, 20:35

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.