Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu

Znakomite występy naszych szkolnych koszykarek oraz koszykarzy!! Awans reprezentacji chłopców klas 7-8 do finału wojewódzkiego!!!

Utworzono dnia 27.03.2024

W okresie ostatnich dwóch tygodni znakomicie zaprezentowali się nasi szkolni koszykarze na finałach rejonowych w koszykówce dziewcząt oraz chłopców.

W dniu 4.03.2024 r. na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie odbył się finał rejonowy w koszykówce dziewcząt w kategorii Młodzieży Szkolnej. Do turnieju przystąpiły 4 zespoły. Turniej został rozegrany systemem pucharowym. Nasze dziewczyny zajęły bardzo wysokie 2 miejsce w rejonie leszczyńskim.

Ola Książek

W dniu 11.03.2024 r. na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie odbył się finał rejonowy w koszykówce dziewcząt w kategorii Dzieci. Do turnieju przystąpiło 5 zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których zwycięzcy zagrali w finale o pierwsze miejsce. Nasze dziewczyny wygrały grupę B i zagrały w wielkim finale, w którym zajęły wysokie 3 miejsce.

Ratajczak Maria

Nasi chłopcy zagrali również w dwóch turniejach rejonowych pokonując wszystkie szkoły naszego powiatu. Jeśli chodzi o drużynę klas 4-6, to turniej odbył się 19.03 w Rydzynie. Nasza reprezentacja zajęła bardzo wysokie 2 miejsce przegrywając ze Szkoła Podstawową w Rydzynie.

Tyczyński Oskar

Reprezentacja klas 7-8 zagrała swój turniej dzisiaj tj. 20.03, który odbył się w naszej szkole. Rywalizowało 5 drużyn:

SP 13 Leszno

SP Stary Widzim

SP 4 Kościan

SP Wilkowice

SP 4 Rawicz

Chłopcy wygrywając wszystkie mecze w swojej grupie ( SP 4 Kościan oraz SP Wilkowice) dostali się do ścisłego finału, którym pokonali SP 13 Leszno 34:31. Gratulacje dla naszych chłopców i życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim.