Z wizytą w Biskupinie

Utworzono dnia 24.10.2022

11 października br. uczniowie klas Va, Vd i Ve wraz  z wychowawcami udali się na wycieczkę do Biskupina.

Wizyta rozpoczęła się od 2-godzinnego spaceru po rezerwacie archeologicznym, podczas którego przewodnicy opowiedzieli uczniom wiele ciekawostek na temat początków osadnictwa na terenie dzisiejszych Pałuk, rolnictwa oraz codziennego życia dawnych mieszkańców Biskupina. Uczniowie mogli też porozmawiać z krzemieniarzem, mincerzem, garncarzem oraz posłuchać gry na flecie i rogu.

Kolejną atrakcją wycieczki był udział w warsztatach garncarskich, podczas których każdy lepił z gliny, pod czujnym okiem eksperta, dowolne naczynie.

Wyjazd stał się również okazją do nadrobienia zaległości towarzyskich i zacieśnienia klasowych więzi. Z pewnością wszystkim uczestnikom na długo pozostanie w pamięci...

Karolina Kononowicz

Z wizytą w Biskupinie