W dniach 15–18 czerwca 2026 roku w Głuchołazach odbył się Finał Ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt 5x5.
Województwo wielkopolskie reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawiczu.
Rawiczanki trafiły do grupy B, gdzie rozegrały dwa mecze:
* SP4 Rawicz – SP24 Wrocław 44:31
* SP4 Rawicz – PSP3 Stalowa Wola 46:41
Dzięki dwóm zwycięstwom zawodniczki z Rawicza wygrały swoją grupę i awansowały do dalszej fazy turnieju.
W kolejnych spotkaniach zmierzyły się z:
* SP4 Rawicz – SP10 Ostrołęka 35:50
* SP4 Rawicz – SP4 Łomża 30:45
Następnie reprezentantki SP4 Rawicz walczyły o 7. miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. Po zwycięstwie w meczu o tę lokatę zakończyły rywalizację na 7. miejscu w Polsce, co jest bardzo wartościowym osiągnięciem w gronie najlepszych szkolnych drużyn koszykarskich w kraju.
Sam awans do Finału Ogólnopolskiego i możliwość rywalizacji z najlepszymi szkolnymi zespołami w Polsce to ogromny sukces. Uczennice SP4 godnie reprezentowały swoją szkołę oraz województwo wielkopolskie, pokazując duże zaangażowanie, sportową ambicję i wolę walki.
Gratulujemy zawodniczkom oraz trenerom zajęcia 7. miejsca w Polsce i życzymy kolejnych sukcesów na koszykarskich parkietach!
Dziękujemy bardzo za pomoc finansową, która umożliwiła udział naszym dzielnym uczennicom w tak wyjątkowym wydarzeniu:
Gminie Rawicz
Radzie Rodziców SP4 Rawicz
Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu
Wielkopolskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu
Firmie Mad-Spaw Łukasz Madajczak






