W dniach 17–19 czerwca br. uczniowie klas IId, IIIb i IIId uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej w Karkonosze. Wyjazd był doskonałą okazją do poznawania walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych regionu, a także do integracji zespołów klasowych.
W trakcie pobytu dzieci zwiedziły Zamek Czocha, odwiedziły malowniczy Wodospad Szklarki oraz zdobyły ruiny Zamku Chojnik, skąd mogły podziwiać piękną panoramę Karkonoszy. Uczniowie mieli również możliwość poznania tradycji szklarskich podczas wizyty w hucie szkła oraz odkrywania tajemnic dawnych poszukiwaczy skarbów w Chacie Walońskiej. Program wycieczki obejmował także wiele innych atrakcji, które pozwoliły uczestnikom poszerzyć wiedzę o regionie i aktywnie spędzić czas.
Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, sprzyjał rozwijaniu zainteresowań oraz kształtowaniu postaw opartych na współpracy, odpowiedzialności i szacunku dla dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego naszego kraju.
Magdalena Ceglarek, Marita Cwojdzińska, Anna Dyjach, Jolanta Wujec






