Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu

Świetny występ naszych trójboistów na Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego

Utworzono dnia 13.06.2022

7 czerwca na stadionie OSiR w Rawiczu przy ulicy Spokojnej odbyły się Finał Rejonowy w wieloboju Igrzysk Dzieci z roczników 2011 i młodszych. Organizatorem tych zawodów, była nasza szkoła, która serdecznie ugościła szkoły z takich miejscowości jak: Czempiń, Mochy, Wolsztyn, Leszno, Siedlec, Gostyń, Bukówiec Górny i Sarnowa.
Do Rawicza zjechały najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców, z okręgu historycznego województwa leszczyńskiego, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w finałach powiatowych. Trójboistki i trójboiści zmagali się w takich konkurencjach lekkoatletycznych jak: bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową.
Najmłodsi szkolni adepci "królowej sportu" z rawickiej "czwórki", zaprezentowali się rewelacyjnie.
Chłopcy w klasyfikacji drużynowej trójboju zdobyli 529 pkt., co uplasowało ich na wysokim drugim miejscu. Ustąpili tylko SP nr 7 w Lesznie, która uzbierała 565 oczek. Natomiast nasz dziewczęcy zespół uzyskał rezultat 739 pkt., dzięki któremu zajął 5 lokatę. Ponad to, indywidualnie na podium stawali jeszcze trzykrotnie: Jan Kowalski i Mikołaj Krupieńczyk. Chłopcy w indywidualnej punktacji trójboju zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Nasi multimedaliści dodatkowo na podium stanęli jeszcze w takich konkurencjach indywidualnych, jak:
- Mikołaj Krupieńczyk - I miejsce w biegu na dystansie 60m (9'44") oraz I miejsce w skok w dal (4,24m),
- Jan Kowalski - I miejsce w konkurencji rzutu piłeczką palantową (38m) oraz II miejsce w skoku w dal (4,18m)
Z pośród naszej dziewczęcej reprezentacji najlepiej zaprezentowała się Kalina Przybył, która w indywidualnej punktacji trójboju wywalczyła srebrny medal uzyskując 191 pkt, natomiast w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 34,5m, okazała się zdecydowanie najlepsza.
Poniżej przedstawiamy skład naszych obu reprezentacji:
DZIEWCZĘTA: Kalina Przybył (4b), Dominika Maćkowiak (4b), Lena Jankowiak (4), Zofia Jerzychowska (4b), Emilia Wolniak (4b), rezerwa: Martyna Jezierna i Weronika Walszewska.
CHŁOPCY: Mikołaj Krupieńczyk (4b), Jan Kowalski (4b), Jan Słotwiński (4b), Szymon Szponik (4b), Igor Małecki (4b), rezerwowa: Patryk Ścibor i Aleksander Busza.
Gratulujemy naszym wychowankom wywalczonych medali, osiągniętych nowych rekordów życiowych oraz udziału we wspaniałej sportowej zabawie lekkoatletycznej.
Dziękujemy rawickim sponsorom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu zawodów szczebla rejonowego, a byli to: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Rawiczu, OSiR Rawicz, sklep Beta w Rawiczu, sklep "U Kowala", Cukiernia- Piekarnia Michalczak oraz  Państwo Magdalena i Krzysztof Kiełkiewiczowie.