ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Utworzono dnia 27.04.2022

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990.

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody tego Dnia. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego.

W takim razie warto zadać sobie pytania: jak zadbać o planetę? Jest na to kilka sposobów:

• korzystajmy z własnych środków transportu, takich jak rower czy hulajnoga. Za oknem jest ładna pogoda, więc można odstawić samochód,
  • segregujmy śmieci,
  • nie korzystajmy z woreczków foliowych. Idąc na zakupy zabierajmy własne torby wielokrotnego użytku,
  • korzystajmy z produktów w szklanych butelkach.

​Cwojdzińska Marita

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI