Rowerami do Golejewka

Utworzono dnia 20.06.2022

Klasa 7d w piękny, słoneczny poranek 15 czerwca wybrała się na wycieczkę rowerową do Golejewka. Trasa wiodła z Dębna Polskiego przez Szymanowo, Słupię Kapitulną i Chojno, w większości ścieżką rowerową. Uczniowie zwiedzili stadninę koni: powozownię, salę trofeów zdobytych w wyścigach przez konie wyhodowane w Golejewku, Aleję Zasłużonych Koni, mogli też zajrzeć do stajni. Historię miejsca – stadniny, pałacu i baszty przybliżyła pani przewodniczka. Atrakcją dla uczniów była też przejażdżka bryczką. Pobyt umilił grill przy restauracji „Konstelacja” - nazwanej tak na cześć najsłynniejszej klaczy z golejewskiej stadniny. Niestety, pałac i park z roku na rok popadają w coraz gorszy stan ze względu na sprawy spadkowe rodziny Czarneckich.

Opiekę nad uczniami sprawowali Agnieszka Bratuś, Jakub Kmieć i Tomasz Machowiak.

W doskonałych humorach, pełni wrażeń i wiedzy o historii Ziemi Rawickiej rowerzyści wrócili do Dębna.

Agnieszka Bratuś

Rowerami do Golejewka