Poszukiwania podziemnych skarbów

Utworzono dnia 14.11.2023

Ziemia to niezwykła planeta pełna tajemnic. Z wielką ciekawością odkrywają je podczas codziennych zajęć uczniowie klasy 2d. 9 listopada podjęli się bardzo trudnego zadania – postanowiły sprawdzić, jakie skarby kryją się pod ziemią. Kolejno wykonywali zadania przygotowane dla nich w prezentacji multimedialnej odnajdując największe cuda przyrody, które człowiek pozyskuje z wnętrza Ziemi. Węgiel, kamienie szlachetne, kreda, złoto, srebro, sól – uczniowie nie mogli uwierzyć, że wszystko to można znaleźć pod ich stopami, gdzieś w głębi ziemi. Z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem stworzyli również piękne prace wykonane za pomocą węgla.  Kto wie – może po tych zajęciach  któryś z uczniów wyrośnie na poszukiwacza skarbów?

Angelika Sędłak

Podziemne skarby