MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MARCHEW

Utworzono dnia 27.04.2022

Każdego roku 4 października na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Marchewki. Dlatego też uczniowie klas I-III w naszej szkole zdecydowali się, aby w ramach promocji zdrowia wspólnie świętować ten dzień. Wstępem do naszych wspólnych zabaw była krótka prezentacja multimedialna, która ukazała dzieciom jakie korzyści niesie za sobą jedzenie marchewki. Uczniowie dowiedzieli się, że marchew to bardzo zdrowe warzywo, o którego właściwościach leczniczych i wartościach odżywczych decydują witaminy oraz minerały.

Wiele pozytywnych emocji dostarczyła dzieciom wykonywana samodzielnie marchewka za pomocą wybranej przez siebie techniki. Zarówno chłopcy, jak i  dziewczynki wykonali bardzo kreatywne prace plastyczno-techniczne.

Cwojdzińska Marita

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MARCHEW