Liczby Rządzą - Projekt edukacyjny

Utworzono dnia 10.06.2024

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas 4-7 zaangażowali się w fascynujący projekt edukacyjny pod nazwą "Liczby rządzą". Celem projektu było ukazanie, jak wielką rolę odgrywa matematyka w naszym codziennym życiu oraz w różnych dziedzinach nauki i technologii.

W ramach projektu uczniowie pracowali nad różnymi zagadnieniami matematycznymi, które spotykamy w życiu codziennym. Przykładowo, odkrywali matematyczne zasady rządzące architekturą, analizowali rolę liczb w biologii, chemii czy fizyce, badali, jak matematyka jest wykorzystywana w muzyce.

Projekt "Liczby rządzą" nie tylko rozwijał zainteresowania matematyczne, ale także kształtował umiejętności współpracy i samodzielnego myślenia. Uczniowie pracowali w grupach, ucząc się, jak dzielić obowiązki i wspólnie rozwiązywać problemy.

Dzięki projektowi uczniowie mieli okazję zobaczyć, że matematyka to nie tylko liczby i wzory na kartce papieru, ale również narzędzie, które pomaga zrozumieć i kształtować świat wokół nas

Mamy nadzieję, że entuzjazm i zainteresowanie, które wzbudził ten projekt, będą towarzyszyć naszym uczniom w ich dalszej edukacyjnej przygodzie.

Liczby rządzą

Utworzono dnia 10.06.2024, 09:58

ZAŁĄCZNIKI:

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.