Finały wojewódzkie w koszykówce 3x3 Igrzysk Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Nowym Tomyślu

Utworzono dnia 23.05.2024

W dniach 20.05 oraz 22.05 odbyły się finały wojewódzkie w koszykówce 3x3 Igrzysk Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Nowym Tomyślu. W obydwu imprezach rywalizywołay najlepsze szkoły z całego województwa (prawie 900 szkół). Zawodnicy naszej szkoły pokonując swoich rywali w zawodach rejonowych, które odbyły się tydzień temu w Lesznie awansowały do wielkiego finału.
W dniu 20.05 rywalizowali przedstawiciele Igrzysk Dzieci, czyli uczniowie klas 4-6. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: dziewczynki oraz chłopcy. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Antonina Niedziałek, Natalia Kostecka, Iga Ceglarek oraz Tamara Maruwka zajęły na 18 drużyn 10 miejsce. Natomiast chłopcy po bardzo zaciętej walce o miejsce 3 ze Szkołą z Poznania, zajęli bardzo wysokie 4 miejsce w Wielkopolsce!!

Skład chłopców:
Adam Lewandowski
Kamil Nowak
Aleksander Busza
Patryk Pertkiewicz

Trenerem chłopców jest Pan Łukasz Szybaj

22.05 do rywalizacji Igrzysk Młodzieży wystartowały nasze dziewczyny z klasy 7 rywalizując z rok starszymi zawodniczkami z całej Wielkopolski. Po wygranych wszystkich meczach w grupie:
SP 4 RAWICZ-SP4 KONIN 15:5
SP4 RAWICZ- SP 12 LESZNO 8:7
awansowały do ćwierćfinału, gdzie pokonały bardzo łatwo Szkołę Podstawową z Budzisława Kościelnego aż 14:3. Przypominam że w koszykówce 3x3 na jeden kosz punkty liczone są za 1 punkt a rzuty zza lini za „3” za 2 punkty. Gra się 10 minut lub kto pierwszy uzyska 21pkt.
W półfinale trafiliśmy na bardzo mocną ekipę z Pleszewa, którą udało się pokonać po dogrywce 14:12!
W taki sposób dostaliśmy się do finału. Naszym rywalem była Szkoła Podstawowa nr 1 z Ostrowa Wielkopolskiego, która pokonała nas 10:6. Niewiele brakowało, aby zostać mistrzem województwa, ale i tak cieszymy się z wielkiego sukcesu!! Dziewczyny cały turniej zagrały bardzo mądrze, konsekwentnie wedługo wcześniej ustalonej taktyki oraz z wielkim sercem. Zostawiły na parkiecie mnóstwo wysiłku oraz potu.
Dodam, że w takich turniejach jest zakazany coaching, czyli trener nie może podczas meczu podpowiadać swoim zawodnikom, w innej sytuacji drużyna jest karana żółtą kartką a później dyskwalifikacją. Podczas meczów zawodnicy muszą sami podejmować szybkie decyzje i również z tego powodu jestem z nich dumny, ponieważ grały cały turniej bardzo rozsądnie i "z głową”.
Skład drużyny dziewcząt:
Zofia Mikołajczyk
Julia Kułaczkowska
Dominika Waloszek
Jagna Polowczyk

Trenerem dziewcząt jest Pan Daniel Knopisz

Koszykówka 3x3

Utworzono dnia 23.05.2024, 09:33

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.