Mamy nową salę gimnastyczną

Utworzono dnia 11.04.2022

We wtorek 11 września 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali sportowej. W tym wyjątkowym momencie w dziejach szkoły, zebrało się grono szacownych osób. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych, dyrektorzy gminnych palcówek oświatowych, przyjaciele szkoły, pracownicy obsługi, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Swoją obecnością uroczystość uświetniła także absolwentka naszej szkoły, multimedalistka - Anita Włodarczyk.

W swoich przemówieniach zaproszeni goście gratulowali tak pięknego i nowoczesnego obiektu oraz życzyli wielu sukcesów sportowych i rozwijania talentów. Nie kryli radości z realizacji tej inwestycji, podkreślając jej znaczenie dla rozwoju młodzieży i mieszkańców Gminy Rawicz. Oficjalna część uroczystości była poświęcona złożeniu podziękowań dla wszystkich osób, które przyczyniały się do realizacji tej inwestycji. Goście zachwycali się nowym obiektem i z dumą o nim mówili. Podczas tej części uroczystości ksiądz prałat poświęcił budynek, a także nastąpiło przecięcie wstęgi symbolizujące otwarcie sali.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu oraz przy wsparciu wielu ludzi i instytucji udało nam się doprowadzić do budowy sali. To nasz wspólny sukces

- mówiła Pani Dyrektor Justyna Szajerka.

Nowy budynek to nie tylko obiekt sportowy, ale także miejsce do spędzenia wolnego czasu, organizowania spotkań, uroczystości, rozwijania swoich umiejętności i talentów. Budynek mieści pełnowymiarowe boisko do wszystkich gier zespołowych, a także trzy specjalistyczne pracownie: fizyczną, chemiczną oraz planetarium.

Do tej pory nie mogę uwierzyć, że doczekaliśmy się tak imponującego obiektu

– mówiła z przejęciem Justyna Szajerka.

Po części oficjalnej salą zawładnęli uczniowie. Młodzież przygotowała program prezentujący sportowe umiejętności. Rekwizyty i stroje nawiązywały do olimpiady, którą symbolicznie rozpoczęła Pani Dyrektor, przynosząc ogień olimpijski.

Dzięki oddaniu do użytkowania sali gimnastycznej doczekaliśmy się obiektu sportowego, na który czekaliśmy wiele lat. Uczniowie placówki wreszcie będą mieli dogodne warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, nie tylko podczas lekcji wf., ale także na zajęciach pozalekcyjnych. Sala będzie dostępna również dla mieszkańców niebędących już uczniami tejże szkoły. Dzięki nowej sali zajęcia wychowania fizycznego będą jeszcze ciekawsze, a uczniowie będą mogli swobodnie ćwiczyć bez względu na warunki pogodowe.

Mamy nową salę gimnastyczną

Utworzono dnia 11.04.2022, 11:15

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.