Poetycki Dzień Matki

Utworzono dnia 20.06.2024

„Mama to miękkie ręce, mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie”. Słowa Melchiora Wańkowicza, którego rok właśnie obchodzimy, pokazują, jak ważną osobą w naszym życiu jest mama. Dlatego tegoroczny Gminny Konkurs Recytatorski został poświęcony matce. Uczniowie reprezentujący SP 3 w Rawiczu, Zespoły Szkolno-Przedszkolne nr 2, w Słupi Kapitulnej i w Zielonej Wsi oraz SP 4 w Rawiczu swoje recytatorskie umiejętności zaprezentowali 24 maja 2024 r. w Domu Kultury w Rawiczu. Oceniało ich jury w składzie: pani Julita Kruszka,pan Henryk Pawłowski oraz pan Karol Trzcieliński. W repertuarze uczestników znalazły się wiersze K. I. Gałczyńskiego, Anny Kamieńskiej, M. Konopnickiej, Danuty Gellnerowej czy W. Bełzy. Laureatami konkursu zostali:

1. miejsce - Julia Wojtkowiak z SP 3 W Rawiczu, 2. miejsce – Klaudia Zygmunt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu, 3. miejsce – Krzysztof Biernacki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi, wyróżnienie – Julia Juskowiak z SP 4 w Rawiczu.

Po wystąpieniach recytatorów, aby umilić czas oczekiwania na werdykt jury, talenty wokalne zaprezentowały uczennice SP 4 Lena Borecka i Maja Kaczmarek.

Gratulujemy laureatom i zapraszamy za rok!

Agnieszka Bratuś

Iwona A. Stankiewicz

Poetycki Dzień Matki

Utworzono dnia 20.06.2024, 07:57

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.