Jak włączyliśmy się w obchody Tygodnia Bibliotek 2024?

Utworzono dnia 17.05.2024

13 maja nasza biblioteka zamieniła się w pokój zagadek, do rozwiązania których zaprosiliśmy uczniów klas IV-VIII. Każda z klas wybrała dwuosobowe drużyny, ponieważ escape room to rozrywka wymagająca pracy zespołowej, w której gracze mają za zadanie rozwiązać wszystkie napotkane w pokoju łamigłówki i zadania. Związane były ze Starożytnym Egiptem, dlatego pomieszczenie biblioteki zostało wyposażone w kilka rekwizytów, mających przenieść uczestników w tamte czasy. Ponadto uczestnicy zabawy pod pretekstem poszukiwania drogi do wyjścia i rozwiązywania kolejnych zagadek poznali układ książek na półkach i literaturę tematycznie związaną ze starożytnym Egiptem.

Drużynom liczono czas potrzebny na rozwiązanie siedmiu zagadek. Najlepsza okazała się drużyna z VIIIb – czas 9 min. 40 sek., druga była klasa VId – 11min., a klasa VIa potrzebowała 12min. 50 sek. na rozwiązanie i znalezienie drogi do wyjścia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do biblioteki!

Agata Stankiewicz

Jak włączyliśmy się w obchody Tygodnia Bibliotek 2024?

Utworzono dnia 17.05.2024, 11:26

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.