Wiosenne wiersze

Utworzono dnia 17.05.2023

8 maja 2023 r. w gościnnych progach Domu Kultury w Rawiczu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez naszą szkołę.  Tym razem motywem przewodnim była wiosna

w poezji. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawiczu, Szkoły Podstawowej w Sierakowie, Szkoły Podstawowej nr 3,  w Zielonej Wsi oraz nr 4. Utwory prezentowane przez młodych recytatorów ukazywały piękno wiosennej przyrody, uczucia, do których ludzi skłaniają kwitnące bzy, przylot ptaków czy nawet zwykłe wiosenne porządki. Były to m.in. wiersze Jana Brzechwy, Władysława Bełzy, Hanny Łochockiej czy mniej znanych poetów jak np. Mariusz Parlicki. Jury w składzie: pan Henryk Pawłowski, pani Eliza Banaszkiewicz i pani Julita Kruszka postanowiło wyróżnić następujących uczniów:Lenę Majewską z Szkoły Podstawowej nr 4 – 1. miejsce, Aleksandrę Stuczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 – 2. miejsce oraz Julię Górną ze Szkoły Podstawowej w Zielonej Wsi – 3. miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Bratuś, Iwona A. Stankiewicz

Wiosenne wiersze