Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu

Trójboiści z awansem do rejonu

Utworzono dnia 09.05.2023

Najmłodsi wieloboiści z powiatu rawickiego, rozegrali swoje zmagania 24 kwietnia 2023 roku na stadionie OSiR przy ulicy Spokojnej 1a w Rawiczu.
Uczestnicy zawodów, to głównie dzieci roczników 2012 i młodsi, którzy rywalizowali w trzech bojach, a więc w biegu na dystansie 60m, w skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową.
Nasza szkołę reprezentowały dwa zespoły, dziewczęcy oraz chłopięcy. Dziewczynki zajęły drugie miejsce gromadząc na swoim koncie 449 pkt, natomiast chłopcy wywalczyli najwyższy stopień podium, zdobywając 408 pkt. Obydwie nasze drużyny uzyskały awans do kolejnego etapu, którym będzie na początku czerwca Finał Rejonu Leszczyńskiego.
Ponad to, na podium w indywidualnej punktacji trójboju lekkoatletycznego stanęli: Adam Lewandowski, Miłosz Barteczka i Oliwia Kopij. Pierwszy z wymienionych, nie miał sobie równych i wygrał rywalizację indywidualną gromadząc 136 oczek. Drugi z chłopców, wywalczył brązowy krążek zdobywając 109 pkt. Oliwia Kopij, podobnie jak jej kolega Miłosz, indywidualnie uplasowała się na najniższym stopniu podium uzyskując 127 pkt.
Tego samego dnia, po zakończonych zmaganiach wielobojowych, odbyły się również biegi rozstawne 6x50m. W sztafecie nasi chłopcy znów wygrali, a dziewczynki ponownie stanęły na drugim miejscu .
Wielkie brawa dla wszystkich naszych zawodników i zawodniczek, za postawę, walkę, uzyskane nowe rekordy życiowe oraz zdobyte medale.
Trzymamy już teraz mocno zaciśnięte kciuki, za powodzenie w finale rejonowym.
Na koniec przedstawiamy skład naszych reprezentacji:
TRÓJBÓJ DZIEWCZĄT: Oliwia Kopij, Paulina Wyrwa, Blanka Jarczewska, Julia Guryl, Alicja Hauza i Antonina Niedziałek.
SZTAFETA 6x50m DZIEWCZĄT: Rozalia Orłowska, Oliwia Kopij, Paulina Wyrwa, Blanka Jarczewska, Alicja Hauza i Antonina Niedziałek.
TRÓJBÓJ oraz SZTAFETA 6x50m CHŁOPCÓW: Adam Lewandowski, Miłosz Barteczka, Natan Adamiak, Kornel Wyskiel, Maksymilian Krystek i Kacper Król.