Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu

TRÓJBOIŚCI NAJLEPSI W WIELKOPOLSCE

Utworzono dnia 13.06.2023

Dużym sukcesem zakończył się sportowy rok dla naszej szkoły. Mowa o trójboju chłopców, którzy wygrali 31 maja 2023 roku Finał Rejonu Leszczyńskiego w Gostyniu. Pomimo, że rozgrywane są tylko finały rejonowe, to prowadzona jest klasyfikacja wojewódzka w tej konkurencji lekkoatletycznej. Po rozegraniu finałów w 6 rejonach okazało się, że nasi uczniowie są najlepsi w Wielkopolsce. Chłopcy w składzie: Adam Lewandowski (kap. zespołu), Miłosz Barteczka, Kornel Wyskiel, Maksymilian Krystek i Kacper Król zdobyli 522 pkt. Ponad to, indywidualnie trzy razy na podium stawał Adam Lewandowski, w tym dwukrotnie na pierwszym miejscu: w skoku w dal i w biegu na 60m oraz na trzecim miejscu w rzucie piłeczką palantową. Miłosz Barteczka natomiast wywalczył drugi stopień podium w skoku w dal. Dziewczęta rawickiej "czwórki" z miasta położonego na rzeką Kanią, również wróciły bardzo zadowolone. Wywalczyły w Gostyniu wysoką drugą lokatę, natomiast w Wielkopolsce uplasowały się na 21 miejscu. Na swoim koncie uzbierały 585 oczek. Skład drużyny dziewczęcej: Paulina Wyrwa (kpt. zespołu), Oliwia Kopij, Julia Guryl, Blanka Jarczewska, Alicja Hausa i Antonina Niedziałek (rezerwa). Gratulujemy serdecznie wszystkim naszym wychowankom bardzo udanego startu.