Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu

Czwórboistki i czwórboiści pną się w górę!

Utworzono dnia 29.05.2023

Bardzo zadowoleni z Mistrzostw Rejonu Leszczyńskiego, który odbył się 22 maja w Gostyniu, wróciły uczennice i uczniowie z naszej szkoły. Nasze obie drużyny wielobojowe uzyskały awans regulaminowy do finału wielkopolskiego, co bardzo cieszy. Dziewczęta nie miały sobie równych, o czym świadczy nie tylko suma oczek uzyskana w punktacji drużynowej czwórboju, a mianowicie 1408, co jest nowym rekordem naszej szkoły, ale również przewaga 136 punktów nad drugim zespołem. Ponad to, na wyróżnienie zasługuje występ Zofii Mikołajczyk, która indywidualnie stawała cztery razy na podium, w tym trzy razy na najwyższym stopniu i jeden raz na miejscu drugim. Zosia wygrała w takich konkurencjach jak: skok w dal, bieg na dystansie 600m i w indywidualnej punktacji. Natomiast drugi stopień podium wywalczyła w biegu na 60m. Kolejno uzyskała następujące wyniki: 5,08m (rekord szkoły ), 1:56'58 , 373pkt (rekord szkoły) i 8,3sek. Zespół chłopców wywalczył natomiast drużynowo srebrny medal i uzbierał 963 pkt. Finał Wielkopolski odbędzie się 29 maja w Pile. Trzymamy kciuki i życzymy naszym wieloboistom pokonania siebie, a więc kolejnych rekordów życiowych. Składy naszych team'ów:
DZIEWCZĘTA: Zofia Mikołajczyk (kap. zespołu), Iga Kaczmarek , Antonina Klefas, Daria Danek, Dominika Maćkowiak i Kalina Przybył.
CHŁOPCY: Mikołaj Krupieńczyk, Jan Kowalski, Tymoteusz Lalik, Oliwier Aleksandrowicz, Nikodem Smentek , Adam Lewandowski i Filip Nowak (rezerwowy).