Czwórboiści nie zawiedli

Utworzono dnia 25.04.2023

W miniony wtorek, tj.18 kwietnia 2023roku, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły, dziewczęcy i chłopięcy. Obydwie drużyny zwyciężyły, zdobywając kolejno 1171 i 697 punktów, co dało im awans regulaminowy na Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego. Ponad to, w punktacji indywidualnej wśród dziewcząt, całe podium należało do naszych pań. Na pierwszym miejscu stanęła Zofia Mikołajczyk, na drugim Iga Kaczmarek, a na trzecim Daria Danek. Dziewczyny na swoich kontach zgromadziły kolejno:  279, 267 i 220 oczek. Wśród chłopców, najlepiej zaprezentował się Mikołaj Krupieńczyk, który zajął indywidualnie drugą lokatę uzyskując 185 punktów.
Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom wspaniałego występu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rywalizacji, który zaplanowany jest na 22 maja br. w Gostyniu.
Nasi reprezentanci to: Zofia Mikołajczyk 6b, Iga Kaczmarek 7b, Daria Danek 6b, Antonina Klefas, Dominika Maćkowiak 5b, Julia Puchała 6d, Kalina Przybył (rezerwa), Mikołaj Krupieńczyk 5b, Oliwier Aleksandrowicz 6b, Tymoteusz Lalik 6b, Filip Nowak 6b, Nikodem Smentek 7b i Szymon Szponik 5b.

Aldona Świtała

Czwórboiści nie zawiedli