18 medali w Lidze Lekkoatletycznej

Utworzono dnia 09.05.2023

Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w szkolnej drużynowej lidze lekkoatletycznej oraz w indywidualnej lekkiej atletyce, rozegrane zostały 25 kwietna br. w Rawiczu. Nasza szkołę reprezentowały dwa zespoły, damski oraz męski.
Uczniowie naszej szkoły wywalczyli na tych zawodach spory dorobek medalowy. W sumie zdobyli 18 medali, w tym: 9 złotych, 3 srebrne oraz 6 brązowych. Ponad to, zespół kobiecy, jak i zespół męski wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który ma się odbyć na początku czerwca w Pile.
ZŁOTE KRĄŻKI wywalczyli:
Zofia Jasion (100m), Paula Warakomska (300m), Zofia Piec (600m), Gabriela Ulbin (pchnięcie kulą 3kg), Maja Matczak (skok w dal), Bartosz Przybył (300m), Jakub Króliczak (skoku w dal), sztafeta 4x100m kobiet ( w składzie: Maja Matczak, Zofia Jasion, Paula Warakomska i Jagoda Piekarczyk) oraz sztafeta 4x100m mężczyzn (w składzie: Maciej Zakrzewski, Mikołaj Nowak, Ignacy Poterski i Marcel Becelewski).
SREBRNE MEDALE zdobyli:
Aleksandra Książek (600m), Ignacy Poterski (100m) i Marcel Becelewski (skok w dal).
Na TRZECIM MIEJSCU PODIUM stanęli:
Jagoda Piekarczyk (skok w dal), Maria Tryba (pchnięcie kula 3kg), Mikołaj Nowak (100m), Maciej Zakrzewski (300m), Filip Radel (600m) i Marcel Kasprzak (pchnięcie kulą 5kg).
Nasza szkołę na tych zawodach reprezentowali również: Aleksandra Nowak, Wiktoria Gorzka, Igor Bartkowiak, Oliwier Bagiński i Nikolas Dudka.
Serdecznie GRATULUJEMY medalistom wywalczonych trofeów, tym którzy uzyskali rekordy życiowe nowych "życiówek", a pozostałym drużynowego awansu do kolejnego etapu rywalizacji i udziału w reprezentacji naszej szkoły. Życzymy również powodzenia w finale wielkopolskim.

Aldona Świtała

18 medali w Lidze Lekkoatletycznej