Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu

Z "Dworu Królowej"

Utworzono dnia 13.06.2022

W terminie 8-10 czerwca br. w Głuchołazach (miasto w województwie opolskim), odbył się "Ogólnopolski Finał w czwórboju lekkoatletycznym" zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Zawody te, potocznie nazywane są Mistrzostwami Polski, ponieważ biorą w nich udział zwycięskie szkoły ze wszystkich 16-tu województw, jakie są wyznaczone na terenie Polski. 
Nasza szkoła, pierwszy raz w historii, wzięła udział w zawodach czwórbojowych tego szczebla. Dziewczęca drużyna, która udała się do pięknej miejscowości Głuchołazy, w składzie: Zofia Jasion (7e), Jagoda Piekarczyk (6b), Iga Kaczmarek (6b), Matylda Mądra (5c), Dominika Maćkowiak(4b) i Daria Danek(5b), zaprezentowała się tam z bardzo dobrej strony. Uczennice uzyskały najlepszy wynik w tym sezonie 1232 pkt, który uplasował je na 12. pozycji.  Nasze sportsmenki ustanowiły wiele rekordów życiowych, co w sporcie cieszy najbardziej, ponieważ świadczy o ich dobrym przygotowaniu oraz o tym, że dały z siebie wszystko.
Ponad to, Zofia Jasion nie tylko poprawiła rekord szkoły w biegu na dystansie 60m 8'41", ale również indywidualnie wywalczyła trzecie miejsce, w tej indywidualnej konkurencji czwórboju lekkoatletycznego.
Warto nadmienić, że w ciągu 3-dniowego pobytu w Głuchołazach, Ośrodek Turystyczny "Banderoza", w którym zakwaterowano wszystkich uczestników krajowego finału w 4-boju, zapewnił nam wiele atrakcji. Należały do nich: 45- minutowa sesja w Grocie Solnej, lekcja nauki strzelania z łuku sportowego oraz wyjazd na zakupy do Czech.
Wyjazd do Głuchołazów na mistrzostwa kraju, nasze wieloboistki z pewnością zapamiętają na bardzo długo, ponieważ zostawiły tam na bieżni stadionu miejskiego serce, stworzyły wspaniały team poparty świetną atmosferą, a więc przeżyły prawdziwą przygodę sportową. W większości jest to młodszy zespół, a więc z dużymi perspektywami na przyszły rok. Już dziś trzymamy kciuki, żeby udało się wam powtórzyć wyjazd tego typu w następnym roku szkolnym.

Aldona Świtałą

Z "Dworu Królowej"

Utworzono dnia 13.06.2022, 10:15

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Programy

Mleko w szkole