Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu

Utworzono dnia 07.06.2022

W dniu 4 maja 2022 roku dzieci z klasy Ic wybrały się na wycieczkę do  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu. Pierwszoklasiści mogli zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się ze sprzętem jakiego używają strażacy w swojej pracy.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w sali konferencyjnej, gdzie strażacy za pomocą innowacyjnych pomocy dydaktycznych wytłumaczyli dzieciom dlaczego ostrożność w momencie kontaktu z ogniem jest tak istotna. Na modelu interaktywnego bloku dzieci obserwowały co może wywołać pożar w kuchni, łazience, salonie oraz jak zachować się w takiej sytuacji. Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli możliwość zapoznać się z pracą strażaka, poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w szkole podczas pożaru.

Marita Cwojdzińska

Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu