Trzy medale naszych lekkoatletów w finale wojewódzkim w Festiwalu Sztafet.

Utworzono dnia 13.10.2023

Bardzo zadowoleni wrócili nasi uczniowie i uczennice w wojewódzkiego finału Festiwalu Sztafet. Na stadionie  poznańskiej Olimpii 5-go października br. wychowankowie SP nr 4 w Rawiczu wywalczyli trzy krążki. Pierwszy medal dla "rawickiej czwórki", zdobyły dziewczęta rocznik 2009-2010 w sztafecie olimpijskiej. Panie w składzie: Iga Kaczmarek (100m), Jagoda Piekarczyk (200m), Daria Danek (400m) i Zofia Mikołajczyk (800m) linię mety w najmocniejszej serii pokonały jako drugi zespół, co dało im ostatecznie srebrny medal. Za przykładem dziewcząt poszli chłopacy w tej samej kategorii wiekowej i w tym samym typie sztafety. Panowie wywalczyli brązowy krążek, w składzie: Kasper Świtała (100m), Ignacy Jankowiak (200m), Oliwier Bagiński (400m) i Bartosz Przybył (800m). Trzeci medal również koloru brązowego, wywalczyła sztafeta mix 4x200m w kategorii Igrzysk Dzieci. Pierwsza zmiana to Dominika Maćkowiak, druga Jan Kowalski, następna Lena Jankowiak, a kończył bieg rozstawny w znakomitym stylu Adam Lewandowski. Pozostałe dwie sztafety również bardzo dobrze się zaprezentowały, były to: sztafeta szwedzka dziewcząt IDZ i sztafeta mix 4x200m IMS. Kolejno uplasowały się na 11-ej i 9-ej lokacie. Ich składy to: sztafeta szwedzka- Kalina Przybył (100m), Julia Guryl (200m), Paulina Wyrwa (300m) i Blanka Jarczewska (400) oraz sztafeta mix IMS: Antonina Klefas, Tymoteusz Lalik, Hanna Bernad i Oliwer Aleksandrowicz.
Wielkie BRAWA i GRATULACJE dla wszystkich naszych "czwórkowych" uczestników za wspaniałe zaprezentowanie się w Fiale Wielkopolskim!!! Dziękujemy za świetną postawę i zabawę :)

Trzy medale!!!

Utworzono dnia 13.10.2023, 12:21