Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu

Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w trójboju i sztafetach 6x50m

Utworzono dnia 05.05.2022

W ostatnim szkolnym dniu kwietnia odbyły się zawody szczebla powiatowego na rawickim lekkoatletycznym stadionie OSiR na rogu ulic Spokojnej i Broniewskiego.
Do sportowych zmagań przystąpiły dzieci roczników 2011 i młodszych w trójboju lekkoatletycznym oraz sztafetach 6x50m.
W skład lekkoatletycznego wieloboju wchodzą takie konkurencje jak: bieg na dystansie 60m, skok w dal ze strefy oraz rzut piłeczką palantową.
Nasza dziewczęca drużyna wygrała trójbój lekkoatletyczny zdobywając 406 pkt,  natomiast chłopcy zajęli wysokie drugie miejsce, gromadząc na swoim wspólnym kącie 331 oczek. Męski zespół ustąpił tylko SP z Sierakowa, która uzyskała 332 pkt. W sztafecie 6x50m role naszych wychowanków się odwróciły. Na najwyższym stopniu podium stanęła chłopięca sztafeta z rawickiej "czwórki", a bieg rozstawny dziewczynek uplasował się na miejscu drugim, minimalnie przegrywając ze szkołą z Sarnowy.
Ponad to, na tych zawodach rozegrano również klasyfikację w indywidualnej punktacji trójboju. I tu trzeci raz na podium z naszej szkoły stanęli, na pierwszym miejscu wśród dziewczynek Kalina Przybył (128 pkt) oraz wśród chłopców Jan Kowalski (106 pkt), oraz na najniższym stopniu podium Dominika Maćkowiak (121 pkt) i Mikołaj Krupieńczyk (97 pkt).
Gratulujemy obu zespołom wielobojowym uzyskania awansu do finału rejonowego, "życiówek" wszystkim uczestnikom, którzy je ustanowili oraz medalistom  wspaniałego zaprezentowania się na "dworze królowej".