Jesienna wycieczka do lasu

Utworzono dnia 11.10.2023

W środę 27 września uczniowie klasy 1a oraz 3 a wybrali się na wycieczkę do lasu. Od samego początku opiekę nad grupami przejął pan leśniczy, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o różnych gatunkach drzew oraz zwierzynie, którą na danym terenie można spotkać. Podczas leśnego spaceru trafiliśmy również pod kaplicę grobową Langendorffów w Kawczu, gdzie uczniowie usłyszeli ciekawą historię tego rodu. Podczas leśnego spaceru dzieci dowiedziały się  które gatunki drzew są trujące, dlaczego nie należy zajadać się od razu znalezionymi jagodami,  w jakim celu niektóre drzewa pokrywa się białą substancją oraz ile waży sarna. Na koniec wycieczki uczniowie zajadali się pyszną kiełbaską i ziemniaczkami z ogniska oraz odwiedzili biuro leśniczego z krótkim omówieniem jego pracy biurowej.

Justyna Przyjemska

Justyna Grzelewska