Informacja dla rodziców

Utworzono dnia 08.04.2022

Szanowni Rodzice,

Przypominamy o konieczności zapisania dziecka kończącego w tym roku edukację przedszkolną, do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023. Przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej obwodowej odbywa się na zgłoszenie rodzica. Zgłoszenia dzieci do szkół podstawowych obwodowych należy składać w terminie od: 07 lutego do 18 lutego 2022 r. Nabór odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę internetową: https://n HYPERLINK "https://nabor.pcss.pl/rawicz"abor.pcss.pl/rawicz Zawarte są tam wszystkie szczegółowe informacje dla rodziców.

Zgłoszenia do klasy I będą dostępne w systemie od 07 lutego 2022 r.

Zgłoszenie można:

• Wypełnić elektronicznie poprzez podaną powyżej stronę internetową. Wypełnione zgłoszenie należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole podstawowej obwodowej.
  • Wypełnić ręcznie. Formularz zgłoszenia można otrzymać w sekretariacie szkoły. Wypełnione zgłoszenie należy podpisać i złożyć w szkole obwodowej. W takim przypadku dane zawarte w zgłoszeniu do systemu elektronicznego wprowadzi szkoła.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, obowiązujący w placówkach reżim sanitarny i ograniczenia związane z przebywaniem na terenie szkoły osób z zewnątrz, uprzejmie prosimy rodziców o korzystanie w miarę możliwości z pierwszej wskazanej opcji.

Rodzice, którzy chcą posłać dziecko do klasy I sportowej lub szkoły innej niż obwodowa, nie składają zgłoszenia, lecz uczestniczą w procesie rekrutacji i składają wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły (w terminie od 07 lutego do 18 lutego 2022 r.). Każde dziecko ma zagwarantowane miejsce w szkole podstawowej obwodowej i zostanie do niej przyjęte, jeśli w toku rekrutacji nie dostanie się do klasy sportowej lub do szkoły pozaobwodowej.

Gmina zapewnia dowóz dzieci z miejscowości: Dąbrówka, Izbice, Konarzewo, Łaszczyn, Sarnówka, Żołędnica, Żylice, Dębno Polskie, Folwark, Kąty, Krystynki, Szymanowo, Zielona Wieś, Kowaliki, Łąkta, Sikorzyn, Stwolno, Ugoda, Wydawy, Zawady wyłącznie do szkół obwodowych. Dowozy do Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu wygasną z dniem 30.06.2024 r. (Szkołę ukończą wówczas uczniowie klas VIII – ostatni rocznik przyjęty przed reformą oświaty z 2017 r.).