„Zemsta” już nie taka straszna

Utworzono dnia 06.06.2022

25 kwietnia 2022 r. uczniowie kl. 7a i 7d uczestniczyli w wycieczce do Wrocławskiego Teatru Komedia. Celem było obejrzenie spektaklu pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry – lektury szkolnej, z którą muszą zmierzyć się i którą niełatwo im zrozumieć ze względu na archaiczny język.  Inscenizacja, którą oglądali, z pewnością ułatwiła odbiór tekstu. Świetnie zagrane role Cześnika -Stanisław Melski  i Rejenta - Marian Czerski, pomysłowe dekoracje, ciekawa muzyka – wszystko to sprawiło, że czas spędzony w teatrze przyniósł wiele pożytku i przyjemności. Spektakl został poprzedzony krótkim wykładem pracownika naukowego „Ossolineum” we Wrocławiu pana Grzegorza Polaka. Przedstawił on biografię Fredry, ciekawostki z jego życia i twórczości, np. dotyczącą kciuka pisarza podarowanego  prof. Zakrzewskiemu.

Wyjazd do teatru dał uczniom możliwość uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym na wysokim, profesjonalnym poziomie, uczył świadomego i krytycznego odbioru sztuki, kształtował umiejętność oceniania i redagowania recenzji.

Agnieszka Bratuś

„Zemsta” już nie taka straszna