Spotkanie z policją

Utworzono dnia 04.10.2022

26 września 2022 r. w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, którzy zorganizowali zajęcia teoretyczno-praktyczne związane z bezpieczną drogą do szkoły. Panie policjantki, rozmawiały z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o tym jak prawidłowo zachować się przed przejściem dla pieszych, zanim wejdziemy na pasy. Podkreśliły ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. kiedy nasza widoczność przy szybko zapadającym zmroku jest znacznie mniejsza. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Uczniowie poruszali się po przejściu dla pieszych. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Wychowawcy klas pierwszych

Spotkanie z policją