Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu

Mamy Finał Ogólnopolski w Głuchołazach!

Utworzono dnia 06.06.2022

W dniu 30 maja 2022 roku na stadionie przy ulicy Żeromskiego w Pile, odbył się Finał Wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę, gminę, powiat oraz rejon leszczyński miały przyjemność reprezentować aż dwie nasze drużyny, damska oraz męska, które wywalczyły już wcześniej awans regulaminowy na szczeblu rejonowym.

Dziewczęca reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się rewelacyjnie, ponieważ drużynowo wygrała zmagania i będzie reprezentować nie tylko naszą szkołę, ale i województwo wielkopolskie na Finale Ogólnopolskim w Głuchołazach. To długo wyczekiwany sukces i pierwszy taki w historii naszej rawickiej „czwórki”. Zdarzało się już naszym wychowankom ocierać o podium, ale nigdy nie udało się zwyciężyć.

Drugi nasz zespół, team chłopców, również bardzo dobrze się zaprezentował w Pile, ponieważ zajął wysoką 6. lokatę.

Ponad to, indywidualnie na pilskim podium stanęli: Zofia Jasion  i Marcel Becelewski. Zosia była najszybsza wśród dziewcząt w biegu na dystansie 60m, a przekroczyła linię mety w czasie 8'61”.  Natomiast  Marcel wywalczył brązowy krążek w skoku w dal, uzyskując rezultat 5,04m, co jest jego nowym rekordem życiowym.

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom udanego startu w Pile, a wieloboistkom dodatkowo wygranej i awansu do finału centralnego, jak również trzymamy już teraz kciuki za bardzo dobre zaprezentowanie się w Głuchołazach. Powodzenia!!