Kurs na Młodzieżowego Organizatora Sportu

Utworzono dnia 11.01.2023

W terminie 01.10.-18.12.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu odbył się kurs na Młodzieżowego Organizatora Sportu. Do szkolenia przystąpiło 30. chętnych uczniów z różnych klas ósmych i siódmej B. Kurs przeprowadzono w dwóch grupach, pierwszą poprowadziła pani Aldona Świtała, a drugą pan Karol Poleszak. Uczniowie w czasie wykładów, zajęć praktycznych oraz indywidualnego studiowania otrzymanego podręcznika, zgłębiali wiedzę w zakresie:
* pomocy przy organizacji imprez odbywających się w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej;
* wiedzy dotyczącej potrzeb człowieka w zakresie aktywności fizycznej i sportowej oraz sposobów ich zaspokajania;
* nabycia umiejętności samodzielnego organizowania wydarzeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym dla dzieci i młodzieży;
* merytorycznego i praktycznego przygotowania do pełnienia roli młodzieżowego organizatora sportu;
* działalności na rzecz upowszechniania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży;
* historii starożytnych i nowożytnych igrzysk olimpijskich, ceremoniału olimpijskiego (symbole, hymn i flaga);
* historii Szkolnego Związku Sportowego, jego symboli, flagi i hymnu;
* kalendarza SZS, dyscyplin sportowych wchodzących w jego terminarz oraz ich regulaminów i przepisów, jak również poszczególnych etapów zawodów szkolnych;
Pierwszą grupę tworzyli: Paula Warakomska, Maja Matczak, Aleksandra Nowak, Inez Mańkowska, Zofia Jasion, Filip Radel, Maciej Zakrzewski, Bartosz Przybył, Marcel Kasprzak, Igor Bartkowiak, Marcel Becelewski, Jakub Małyga, Wiktor Mruk, Jakub Króliczak i Jan Woroch.
Skład drugiej grupy to: Zofia Piec, Ewelina Niedźwiecka, Jagoda Piekarczyk, Wiktoria Goszka, Aleksandra Ksiażek, Ignacy Jankowiak, Alex Zasada, Alan Olbiński, Kasper Świtała, Nikodem Smentek, Stanisław Garbaliński, Nikolas Dudka, Oskar Łapa, Wiktor Bober i Oliwier Bagiński.
Kurs zakończył się w miesiącu grudniu egzaminem pisemnym. Nasi uczniowie otrzymali legitymacje Młodzieżowych Organizatorów Sportu oraz koszulki.
Serdecznie GRATULUJEMY im zdobytych umiejętności i kwalifikacji. Życzymy również wiele satysfakcji i pomyślności we współorganizacji i przeprowadzaniu różnych imprez rekreacyjno-sportowych na terenie naszej szkoły, gminy i powiatu.

Aldona Świtała

Kurs na Młodzieżowego Organizatora Sportu