Klasa 4b w Karkonoszach i Izerach

Utworzono dnia 30.05.2022

W dniach 24-27 maja klasa 4b udała się na 4-dniową wycieczkę klasową do przepięknej Szklarskiej Poręby. Wraz z opiekunami panią Aldoną Świtałą i panem Karolem Poleszakiem, uczniowie spacerowali szlakami turystycznymi Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Szlakiem Walońskim. Głównie poznawali historię tamtejszych pasm górskich oraz ich naturalne bogactwa. W ciągu tych kilku dni, odwiedzili następujące atrakcyjne miejsca Karkonoszy i Izerów: Szrenicę, Wysoki Kamień, Złoty widok, Zakręt Śmierci, Chybotek, Wodospad Szklarki i Wodospad Kamieńczyka. Uczniom została przybliżona postać Ducha Gór, inaczej też Karkonosza czy Liczyrzepy. Rawiczanie znaleźli również czas na zabawę dwóch parkach rozrywki, a mianowicie w: Esplandii i Trolandii. Czas spędzony w Szklarskiej Porębie przez klasę 4b szybko minął, ale uczniowie wrócili z pięknymi wspomnieniami i wrażeniami.

Aldona Świtała

Klasa 4b w Karkonoszach i Izerach