Dobro i piękno w poezji

Utworzono dnia 06.06.2022

26 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Tym razem motywem przewodnim było dobro i piękno w poezji. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Rawiczu, Szkoły Podstawowej w Sierakowie, Szkoły Podstawowej nr 3, nr 5 , w Zielonej Wsi oraz nr 4. Utwory prezentowane przez młodych recytatorów ukazywały piękno przyrody, dobro człowieka, szlachetne postawy, bogactwo uczuć. Były to m.in. wiersze W. Szymborskiej, J. Twardowskiego, D. Wawiłow, K. I. Gałczyńskiego. Jury w składzie: pani Danuta Maruwka, pani Magdalena Zamoroka i pani Julita Kruszka postanowiło wyróżnić następujących uczniów: Aleksandrę Klimczak z Szkoły Podstawowej nr 4 – 1. miejsce, Nikodema Ciesielskiego ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie – 2. miejsce oraz Nataszę Pieprzyk ze Szkoły Podstawowej w Zielonej Wsi – 3. miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Bratuś, Iwona A. Stankiewicz

Dobro i piękno w poezji

Utworzono dnia 06.06.2022, 13:56

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.