Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu

Czwórboistki i czwórboiści z awansem do województwa

Utworzono dnia 30.05.2022

Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego odbyły się 17 maja br. na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie przy ulicy 17-go Stycznia .
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły, dziewczęcy i chłopięcy. Damski team wystartował w składzie: Zofia Jasion (kap. zespołu dziewczęcego), Paula Warakomska, Jagoda Piekarczyk, Iga Kaczmarek, Daria Danek i Dominika Maćkowiak. Natomiast drużynę chłopców tworzyli: Bartosz Przybył (kap. zespołu), Marcel Becelewski, Marcel Kasprzak, Oliwier Aleksandrowicz, Mikołaj Krupieńczyk  i Jan Kiełkiewicz.
Dziewczęta zdecydowanie wygrały klasyfikację zespołową uzyskując 1212 pkt, natomiast chłopcy zajęli drugie miejsce z wynikiem 779 pkt, ustępując tylko  SP nr 13 z Leszna (899 pkt.). Obydwa zespoły uzyskały awans regulaminowy do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 30 maja w Pile.
Ponad to, nasi wychowankowie kilkukrotnie stawali w tym dniu na podium. Najczęściej gościła na nim Zofia Jasion (kl.7e), która nie tylko wygrała klasyfikację indywidualną 4-boju ( 323 pkt. PB), ale również wygrała bieg na dystansie 60m (8'52") i skok w dal (4,75m PB) . Natomiast w rzucie piłeczką palantową zajęła wysoką, bo drugą lokatę, posyłając piłeczkę na odległość 34,5m. Kolejną uczennicą, która często pojawiała się w tym dniu na "pudle", to Paula Warakomska. Uczennica klasy 7b zajęła trzy trzecie miejsca: w indywidualnej punktacji 4-boju z wynikiem punktowym 265 PB, w biegu na 60m (8'73") i w skoku w dal (4,28m PB). Paula  wywalczyła również drugą pozycję w biegu na dystansie 600m (1:58'11" PB). Iga Kaczmarek, to kolejna uczennica, która w tym dniu stanęła nie tylko zespołowo, ale także indywidualnie na najniższym stopniu podium. Dokonała tego w konkurencji rzutu piłeczką palantową, uzyskując rezultat 31,5m. Wśród chłopców indywidualnie na podium stanęli Bartosz Przybył i Marcel Becelewski. Pierwszy z nich wywalczył srebrny medal w biegu na dystansie 60m (8'49"PB).  Drugi z kolei zdobył dwa brązowe krążki w biegu na 60m (8'50" PB) i 1000m (3:23'07" PB).
Gratulujemy wszystkim naszym wychowankom udanych startów oraz rekordów życiowych, multimedalistom wywalczonych medali i życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim.