Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 - informacje

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: piątek, 16 luty 2018 Dyrekcja szkoły

KLASY PIERWSZE

W ofercie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wł. Broniewskiego w Rawiczu mamy do wyboru klasy sportowe o profilu pływanie i klasy ogólne.

 

Charakterystyka klasy pierwszej o profilu pływanie:

 • 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej;
 • 4 godziny wychowania fizycznego z nauczycielem wf. na sali gimnastycznej;
 • 3 godziny zajęć na basenie z trenerem pływania; naszą kadrę stanowią specjaliści w danej dziedzinie sportu a przy tym często utytułowani pływacy;
 • zajęcia na basenie prowadzą nauczycielki i nauczyciele, którzy przed zajęciami i po zajęciach dyżurują w szatniach dzieci, by wspomagać uczniów, szczególnie najmłodszych, w sprawnym przygotowaniu się do zajęć i bezpiecznym opuszczeniu szatni po zajęciach;
 • wybór klasy sportowej jest na dany etap edukacyjny, czyli np. kl.I-III; przed rozpoczęciem klasy czwartej rodzice decydują o profilu nauczania na etapie kl. IV-VIII;
 • systematyczne zajęcia z wychowania fizycznego i pływania wpływają na wszechstronny rozwój psychoruchowy;
 • zajęcia na basenie w klasach młodszych zawsze są na końcu lekcji w danym dniu, by dzieci ze spokojem mogły się ubrać czy wysuszyć włosy;
 • uczniowie zaczynają zajęcia najwcześniej od 7.50;
 • w klasie sportowej również planujemy godzinę zajęć z szachów, prowadzonych w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja przez szachy” Polskiego Związku Szachowego. Zgodnie z założeniami projektu zadaniem  nauczyciela nie jest wytrenowanie zawodowych szachistów, ale wsparcie ogólnego rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego dzieci oraz rozbudzenie w nich sympatii do królewskiej gry;

Warunkiem przyjęcia do klasy pierwszej o profilu pływanie jest uczestnictwo w próbie sprawnościowej (w klasie pierwszej niewymagana jest umiejętność pływania), zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu oraz posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do oddziału sportowego (wg wzoru do pobrania na stronie https://nabor.pcss.pl/rawicz/szkolapodstawowa/dokumenty – Zgoda rodzica na uczęszczanie dziecka do oddziału sportowego).

Terminarz prób sprawnościowych znajduje się poniżej w tabelce.

 

Charakterystyka klasy pierwszej o profilu ogólnym:

 • 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej;
 • uczniowie zaczynają zajęcia najwcześniej od 7.50;
 • w klasie ogólnej również planujemy godzinę zajęć z szachów, prowadzonych w ramach ogólnopolskiego programu "Edukacja przez szachy" Polskiego Związku Szachowego. Zgodnie z założeniami projektu zadaniem  nauczyciela nie jest wytrenowanie zawodowych szachistów, ale wsparcie ogólnego rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego dzieci oraz rozbudzenie w nich sympatii do królewskiej gry.

 

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW:

 • świetlica jest czynna od 6.30 do 16.00;
 • uczniowie mogą zamawiać obiady (catering);
 • szkoła bierze udział w różnych programach np. „Szkoła przyjazna rodzinie”, „Program dla szkół – owoce i warzywa w szkole” – bezpłatnie dla uczniów kl. I-V, „Przyjaciele Zippiego” - program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, „Odyseja Umysłu” – umiejętność twórczego rozwiązywania problemów, „Koder Junior” – umiejętność programowania w klasach I-III, „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”
 • szkoła bierze udział w programie Erasmus+, polegającym na wymianie międzynarodowej nauczycieli i uczniów;
 • nauczyciele wyznaczają godziny, w których można raz w tygodniu przyjść i porozmawiać o dziecku;
 • w każdej klasie oraz w świetlicy znajdują się rzutniki lub tablice multimedialne;
 • szkoła korzysta z dziennika elektronicznego firmy Vulcan; na pierwszym zebraniu wychowawca prezentuje sposób korzystania z e-dziennika, przypomnienie tych treści znajduje się także cały czas na stronie szkoły www.sp4.rawicz.pl, w zakładce RODZICE;
 • chętne dzieci mogą skorzystać z zajęć rozwijających zainteresowania oraz wyrównujących poziom wiedzy i umiejętności, mogą chodzić np. na spotkania koła plastycznego, Szkolnego Klubu Wolontariatu, zespołu artystycznego „Golden Dance”, koła misyjnego;
 • w naszej szkole uczniowie mogą korzystać z pomocy pedagoga, psychologa, logopedy, pielęgniarki i stomatologa.

 

KLASY CZWARTE

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wł. Broniewskiego w Rawiczu to szkoła, która od początku swojego istnienia może pochwalić się niemałymi sukcesami swoich wychowanków w wielu dziedzinach. Nasza szkoła w szerokiej ofercie klas profilowanych, posiada również klasy o kierunku sportowym.
We współzawodnictwie sportowym szkół (wyniki za rok szkolny 2016/2017) jesteśmy na pierwszym miejscu w powiecie, natomiast w województwie na 16. miejscu na ponad 800 zgłoszonych szkół.

W roku szkolnym 2018/2019 proponujemy absolwentom klas trzecich:

A) 3 profile sportowe: pływanie, lekkoatletyka i piłka koszykowa;

Zajęcia z wychowania fizycznego w klasie czwartej sportowej realizowane są w wymiarze 10 godzin tygodniowo; 4 godziny zgodnie z planem nauczania oraz 6 godzin specjalistycznych z zakresu danej dyscypliny sportu. Zajęcia z wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą nauczycielską, wykorzystywanie nowoczesnych metod i form pracy z uczniami, przygotowanie uczniów do zawodów na różnych szczeblach, wyjazdy na zawody oraz turnieje to tylko niektóre z niezliczonej liczby zalet, jakie ma w ofercie nasza szkoła.

Warunkiem przyjęcia do klasy czwartej o profilu sportowym jest uczestnictwo w próbie sprawnościowej (o przyjęciu do klasy decyduje wynik uzyskany z próby), zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu oraz posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do oddziału sportowego (wg wzoru do pobrania na stronie https://nabor.pcss.pl/rawicz/szkolapodstawowa/dokumenty – Zgoda rodzica na uczęszczanie dziecka do oddziału sportowego).

Terminarz prób sprawnościowych znajduje się poniżej w tabelce.

 

B) dzieci uczęszczające do klas ogólnodostępnych nie podlegają rekrutacji

 • w klasach tych planujemy do zajęć ogólnokształcących wynikających z planu dla klasy czwartej dodać godzinę nauki programowania; planowana jest też kontynuacja innowacji pedagogicznej „Angielski na co dzień”.

 

Próby sprawnościowe

 

dziedzina sportu

termin

zakres

Pływanie kl. I i IV

(rodzice wybierają dogodny termin,

wejście na basen jest bezpłatne)

28 lutego (środa)

16.30-17.30

1 marca (czwartek)

15.30-16.30

czytaj więcej

Pływanie – dla kl. IIIa

1 marca (czwartek)

na lekcji pływania

czytaj więcej

Lekkoatletyka – kl. IV

5.03.2018 r. (piątek), zbiórka w sali gimnastycznej o godz.12.30
tor przeszkód składający się z 7 elementów na boisku szkolnym SP4 przy ul. Wł. Broniewskiego 5 (prosimy dostosować dzieciom ubiór do warunków pogodowych, np. czapki, rękawiczki)

Piłka koszykowa – kl. IV

2.03.2018 r. (piątek) godz. 8.00 w sali gimnastycznej SP4 przy ul. Wł. Broniewskiego 5

czytaj więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 19049