Czas pracy świetlicy

Poniedziałek - Piątek 6.30 - 16.00

Opiekę nad dziećmi w świetlicy pełnią:

• Aneta Adamek
  • Karolina Domin
  • Tomasz Garbaliński
  • Jeanette Jarczewska
  • Angelika Kwiecińska
  • Angelika Sędłak

W  świetlicy

Uczniowie mogą liczyć na ciepłą i przyjazną atmosferę oraz pomoc wychowawców świetlicy w różnych sytuacjach. Mogą odrobić zadania domowe, pograć z kolegami w gry stolikowe, zrelaksować się i pobawić w sali zabaw, rozwijać swoje zainteresowania  oraz pokazać swoje umiejętności i zdolności w czasie zajęć plastycznych oraz realizowanych projektów, np. świątecznych.

Świetlica szkolna jest częścią składową szkoły. Jej funkcjonowanie i organizacja jest ściśle związana z działaniem szkoły. Praca świetlicy prowadzona jest w oparciu o plan pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej, który pozostaje w korelacji z Planem Pracy Szkoły (opiera się o wytyczne Statutu Szkoły i Regulaminu Świetlicy).

Głównym zadaniem świetlicy jest organizacja czasu wolnego uczniów pozostających na terenie szkoły przed i po zakończonych zajęciach lekcyjnych. Prowadzenie przez świetlicę zorganizowanych zajęć ma na celu nauczenie uczniów umiejętnego gospodarowania wolnym czasem i daje możliwość wykorzystania go zgodnie z własnymi zainteresowaniami i potrzebami. W swych celach i zadaniach uwzględnia podstawowe funkcje wspomnianego czasu wolnego: odpoczynek (regenerację sił fizycznych i psychicznych), rozrywkę (która wyzwala przyjemne emocje) oraz rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań.

Małgorzata Mikołajewska

Magiczny Dywan jest interaktywnym urządzeniem projekcyjnym spełniającym jednocześnie funkcje podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego, stanowiąc pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych wraz z zestawem treści multimedialnych przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, oraz rehabilitacji osób dorosłych i starszych.

Ważne informacje

1. Rodzice, którzy chcą zgłosić dziecko do świetlicy szkolnej zobowiązani są wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz można otrzymać w świetlicy lub pobrać ze strony.
  2. Wychowawcy świetlicy przyjmują opłaty za mleko i obiady (ogłoszenia dotyczące wysokości opłat oraz terminu wywieszane są w gablocie, stołówce i w świetlicy).

Dokumenty do pobrania:

1.  Karta zgłoszenia do świetlicy