Szkoła współpracy

O projekcie SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Projekt skierowany jest nie tylko do środowisk szkolnych – uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, ale także do tzw. „otoczenia szkoły” – pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.

W ramach tego projektu w roku szkolnym 2014/2015 zaplanowano terminy spotkań, na których poruszano kolejno zakres działań, terminy wdrożenia do realizacji projektu „Szkoła współpracy”, sprawozdania z realizowanych punktów programu i konkretyzowano kolejne.

Terminarz spotkań (świetlica szkolna, godz. 17.00):

• 15 października 2014 r.
  • 15 grudnia 2014 r.
  • 9 lutego 2015 r.