„Cała Polska czyta dzieciom... a dzieci czytają nam...”

Magdalena Ceglarek, Alina Pernak, Angelika Sędłak

Maj to ptaków opiekun,

Maj majowe ma obowiązki,

I chociaż przywykł do nich od wieków,

Dziś prócz kwiatów przynosi nam książki”

„Cała Polska czyta dzieciom ....... a dzieci czytają nam...”

31 maja 2016r. odbyła się pierwsza edycja konkursu

CZYTAM – ROZUMIEM – ODPOWIADAM, który odbył się w sali artystycznej Domu Kultury w Rawiczu. W konkursie wzięło udział 26 uczestników z całego naszego powiatu. Na zaproszenie organizatorów w komisji konkursowej zasiadły Panie: Mirosława Podkowska – dyrektor Biblioteki Publicznej w Rawiczu, Grażyna Płóciennik i Helena Stypułkowska - panie pracujące w oddziale bibliotecznym dla dzieci przy ul.Staszica.

Celem konkursu była: integracja uczniów klas I –III, wykorzystanie

umiejętności dzieci młodszych w zakresie czytania i rozumienia tekstu.

Wszystkie dzieci były doskonale przygotowane. Komisja konkursowa oceniała płynność czytania, intonację, rozumienie tekstu .

Po podliczeniu punktów Jury wyłoniło mistrzów pięknego czytania na każdym etapie edukacji.

Mistrzem klas pierwszych została Wiktoria Krasicka ze Szkoły Podstawowej nr 3.

W klasach drugich zwyciężyła Julia Ignasiak ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Mistrzem klas trzecich została Maria Fibich ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Wszyscy uczestnicy naszego konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia, a mistrzowie zostali nagrodzeni cennymi nagrodami książkowymi.