Turniej „3 x HAPPY” w roku szkolnym 2015/2016

Wiesława Musielak

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się szkolny turniej dla klas IV – VI „3 x HAPPY” w trzykrotnym układaniu edukacyjnych łamigłówek przestrzennych na czas.

Konkurs organizowany jest w celu: zachęcenia uczniów do wysiłku intelektualnego, rozwijania zainteresowań matematycznych uczniów, popularyzowania matematyki jako sposobu na przyjemne i niebanalne spędzanie wolnego czasu, kształtowania u uczniów zarówno inteligencji matematyczno–logicznej i wizualno–przestrzennej jak i wytrwałości, cierpliwości, spostrzegawczości oraz ... pokory.

Turniej łączy formę rywalizacji sportowej z treningiem intelektu i psychiki zawodników. Polega na jak najszybszym, trzykrotnym powtórzeniu operacji polegającej na ułożeniu sześcianu, a następnie jego rozłożeniu i ułożeniu ścianek w ramce łamigłówki. Jest to turniej dla wszystkich uczniów z klas IV – VI. Odbywa się pod koniec roku szkolnego.

W tym roku szkolnym najszybsi byli:

• I - Paweł Tessmer kl. VI b z czasem: 4 minuty 45 sekund
  • II - Zuzanna Wypych kl. V b z czasem: 6 minut 46 sekund