Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ekologiczne zwycięstwo na scenie

Angelika Sędłak, Donata Tomczak, Magadlena Ceglarek, Anna Stanek, Justyna Przyjemska

W czwartek 16 czerwca w sali widowiskowej rawickiego domu kultury odbył się XIV Gminny Konkurs Przedstawień Ekologicznych. Jego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 z Rawicza. Na scenie, w trzech kategoriach wiekowych, zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkoli.

Głównym celem konkursu jest  zwrócenie uwagi dzieci na problem zanieczyszczenia środowiska oraz wspólne poszukiwanie sposobów jego ochrony. Wśród wielu uczestników zaprezentowali się również uczniowie z naszej szkoły. Uczniowie z klas II c, II f i III c jako Ekoludki wystawili przedstawienie pt. „Wiosna w lesie”. Sarsi koledzy z klas IV- VI jako Ekoekipa wcielili się  w różne role w przedstawieniu pt. „Dla wspólnej radości”. Zarówno młodsi jak i starsi pokazali, jak zachowanie człowieka wpływa na środowisko. Jury oceniało temat ekologiczny, umiejętności aktorskie, prezentację na scenie, kostiumy i choreografię. Ekoludki - wychowankowie p. Magdaleny Ceglarek, p. Donaty Tomczak oraz p. Angeliki Sędłak, a także Ekoekipa - wychowankowie p. Justyny Przyjemskiej i p. A. Stanek zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Wszyscy mamy ogromny powód do dumy. Brawa dla naszych małych artystów.

 

Odsłony: 1744